1985-ben került a bölcsőde élére. Munkája során azt tapasztalta, hogy Vácon a három év alatti sérült gyerekek ellátása bölcsődékben nem volt megoldott, azonban akkoriban indult egy kísérleti program, amelybe bekapcsolódva az első egy évben szegregáltan voltak a gyerekek. Munkaidő után a könyvtárban képezte magát, hogy hogyan tudnának megfelelő gondozást biztosítani az eltérő fejlődésű gyerekeknek.
1986-ban kezdeményezője, aktív résztvevője volt a speciális bölcsődei csoport beindításának. Ez a bölcsődék gondozó-nevelő munkájában új feladat volt. Feltételeinek megteremtése, a segítő szakemberekkel való együttműködő kapcsolat kialakítása, a bölcsödébe járó gyerekek szüleivel a sérült gyerekek elfogadtatása szép és nagyon nagy szakmai feladat volt. 1989-ben megszerezte szakgondozónői képesítését is.
Létrehozták az Együtt Az Ép Gyermekekkel Alapítványt -hogy finanszírozni tudják azokat a fejlesztő eszközöket, amikre a bölcsődében szükség volt- amelynek alelnöke is lett. Az Alapítvány és az önkormányzat közösen egy „háztól-házig” szolgáltatást is kialakított, mellyel a környező településekről szállították a gyerekeket a Fejlesztő Napközibe.
Volt Vác város önkormányzatának Szociális és karitatív bizottságának külsős tagja, bölcsőde vezető vezetői munkája mellett a Családsegítő és gondozó központ igazgató helyettese, illetve megbízott igazgatója is. 1996-tól a megalakuló Magyar Bölcsődék Egyesületének választmányi tagja volt, ezután pedig a Bölcsődék és Fogyatékosok Intézményének szakmai igazgató helyettese is, a Szegfű utcai bölcsőde vezetése mellett.
Aktív szervezője volt jubileumi szakmai napoknak, jótékonysági rendezvényeknek, családi játszódélutánoknak a bölcsődékben, nyaraltatásoknak a fogyatékkal élő napköziseknek.
Szakmai pályafutása során több díjat is elnyert, 1988-ban megkapta az Ágazati Miniszteri kitüntetést, 2002-ben a Bölcsődék Napjára kitüntetést, 2005-ben Vác Város Szociális Munkatárs kitüntetését és 2011-ben a Magyar Bölcsődékért Akócsi Ágnes díjat.
Zsuzsanna 2013-ban nyugdíjba vonult, de ezután is aktív tagja maradt a közösségnek, többek között például 2015-ben a képviselőtestület határozatával a Váci Járásbíróság ülnökévé választották.
2021 nyarán szülői kezdeményezés során Zsuzsanna tudomására hozták, hogy egy kisebb találkozó, demonstráció lesz a Baba utcai bölcsődénél az ellen, hogy a sok év sikeres munka és jó tapasztalat ellenére újra szegregálják a bölcsődei csoportokat. Végül úgy döntött, részt vesz a demonstráción, és meghívta volt bölcsődevezető kolleganőit is, valamint az első csoportjából néhány „gyereket” is, akik időközben felnőtté cseperedtek. Többen felszólaltak a sajtótájékoztatón, Zsuzsanna is, hiszen ő volt a kezdeményezője annak, hogy a különböző fejlődési tempójú gyerekek együtt, egy csoportban legyenek gondozva a bölcsődében, amely minden oda járónak hasznára vált.
A sajtótájékoztatót, demonstrációt és Zsuzsanna, valamint volt gondozottjai felszólalása után szeptembertől részlegesen visszaállították az eredeti, nem szétválasztott csoportot.
Köszönjük az eddigi munkáját, amit a közösségért és a gyerekekért végzett! Gratulálunk a díjhoz és jó egészséget kívánunk!